MailStore Server ile PST Dosyası Arşivleme İşlemi

MailStore ile başka bir pc üzerinde daha önceden arşivlediğiniz PST dosyalarını bir kullanıcı arşiv deposu ile ilişkilendirmek mümkündür.

Bu sayede önceden aldığınız ve hiçbir Microsoft Office Outlook üzerinde kullanılmayan PST dosyalarını arşivleyebilirsiniz.

Bu işlemler için yapılacaklar aşağıdaki gibidir ve bu işlemler için iki yol bulunur…

1. Yol ile bu işlem MailStore Server üzerinden yapılır.

2.Yol ile erişim ve arşivleme yetkisi verilmiş bir client üzerinden gerçekleşir.


Biz anlatımımızı 1.Yol’u izleyerek anlatacağız.

Öncelikle bilmemiz gereken bazı bilgileri aktararak başlayalım:

  • Arşiv alacağımız PST dosyasına MailStore Server üzerinden erişim sağlayabilmeliyiz.
  • MailStore Server üzerinde demo bir Microsoft Office bileşeni olması gerekmektedir. (Microsoft Office Outlook Kurulu Olmalıdır, bu outlook demo sürümü olabilir, böylelikle PST dosyasını outlook bileşenlerini kullanarak import edebiliriz)
  • Eğer PST dosyanız şifreli ise, PST dosyası şifrenizi bilmeniz gerekmektedir.

MailStore Server üzerinde “MailStore Client” admin olarak çalıştırılır, “E-Postayı Arşivle -> E-Posta Dosyaları -> Microsoft Outlook PST Dosyası seçilir.Tek Kullanıcı ile devam edelim.PST dosyamızın yolunu gösterelim, eğer bu dosya şifre ile korunuyor ise parolasını girerek devam edelim. 

Bu işlemlerden sonra MailStore size PST dosyanızı hangi kullanıcı ile arşivleyeceğinizi soracaktır, istenilen kullanıcıyı seçerek devam edelim.

Oluşturulan kuralı çalıştırarak arşivleme işlemini başlatın, bu işlemlerden sonra PST dosyanız ilgili kullanıcının arşiv deposunda kullanılabilir olacaktır.

Yorumlar