Bilgisayar Temizleme Programı – Wise Disk Cleaner – Ücretsiz

Bilgisayarımız belli bir zaman sonra çöp dosyaları ile dolmaya başlar, bu dosyalar disk alanımızı doldurarak bize zorluk çıkarabilir.

Anlatacağımız program ile bilgisayarınızdaki çöp dosyalarını belirli periyotlar arasında otomatik olarak taratarak disk alanınızdan kazanç sağlayabilirsiniz.

Bu yazıda Wise Disk Cleaner programına değineceğiz, internet aleminde bu tarz programlara rastlamamız mümkün Wise Disk Cleaner programını anlatmamızın sebebi ücretsiz ve kararlı bir yapıya sahip olmasıdır.

Bilgisayar Temizleme Programı – Wise Disk Cleaner – Ücretsiz

Öncelikle aşağıdaki link üzerinden yazılımı bilgisayara indirerek kuralım.

“Yazılımın Türkçe Dil Desteği mevcuttur”

Wise Disk Cleaner indir:

https://www.wisecleaner.com/wise-disk-cleaner.html

Wise Disk Cleaner Detaylı Kullanım Rehberi:

https://www.wisecleaner.com/wise-disk-cleaner-user-guide.html

Yazılımı kurduktan sonra çalıştırın, büyük pencere içinde programın bize hazırladığı örnekler bulunmakta, bu örnekler sistemde nerede ne kadar çöp dosya var ise size bulacak şekilde tasarlanmıştır.

İlk taramayı yaptıktan sonra en üst kısımda bilgisayarınızda bulunan ve silinmesi halinde size ne kadar yer kazandıracağını gösteren özet bir yazı gösterecektir.

Tarama sonucunda eklemek istediğiniz ek bileşenleri işaretleyerek tarama kapsamını geliştirmeniz mümkün olacaktır.

Zamanlanmış tarama seçeneğini aktif ettiğiniz taktirde ise belli zaman aralıkları seçerek yazılımın sizden bağımsız olarak disk temizleme işlemlerini yapmasını sağlayabilirsiniz.

Sisteminizdeki çöp dosyaları gelişmiş tarama özellikleri ile bularak imha edebilirsiniz.

Window işletim sistemi kendini güncellemek için birçok güncelleme dosyası indirir, bu dosyalar bilgisayarınızda oldukça büyük yer kaplar.

Zayıflat özelliği ile bilgisayarınızdan oldukça büyük bir alanda tasarruf sağlayabilirsiniz.

Wise Disk Cleaner Gelişmiş özellikler:

Yararsız Dosyaları Güvenle Temizler ve Bilgisayarınızın Daha Hızlı Çalışmasını Sağlar

Zamanla, gereksiz dosyalar, geçici dosyalar, her türlü sistem dosyası ve ihtiyacınız olmayan diğer öğeler Windows Bilgisayarınızda birikmez.

Bu yararsız dosyalar değerli sabit disk alanı kaplar ve bilgisayarınızı yavaşlatır. Wise Disk Cleaner, disk alanını boşaltmak ve bilgisayarınızın daha hızlı çalışmasını sağlamak için sabit diskinizdeki bu gereksiz dosyaları silebilir.

Ayrıca, gelişmiş kullanıcıların ihtiyaç duymadıkları daha fazla dosyayı temizlemelerine izin vermek için birçok özel seçenek sunar.

Gelişmiş algoritmalarla donatılmış olan Wise Disk Cleaner, saniyeler içinde tarayabilir ve kaldırabilir ve bu da onu en verimli disk temizleyicilerinden biri haline getirir.

Bilgisayarınızdaki İnternet Geçmişini ve Diğer İzleri Temizler – Gizliliğinizi Korur

Wise Disk Cleaner, Internet geçmişlerini, önbellek dosyalarını ve Internet Explorer, Chrome, Firefox, Opera ve Safari tarayıcılarının çerezlerini temizleyebilir.

Ayrıca Windows Sistemi, bileşenleri ve diğer uygulamaların neden olduğu diğer tüm izleri algılar ve temizler.

Tüm bu izleri iyice kaldırarak gizliliğiniz meraklı gözlerden iyi korunacaktır.

Diskinizdeki dosyaları birleştirip yeniden düzenleyerek PC’nizin performansını artırın

Sabit disk sürücünüz zamanla parçalanır. Parçalanma, sabit diskinizin bilgisayarınızı yavaşlatabilecek ekstra işler yapmasını sağlar.

Wise Disk Cleaner’ın ‘Disk Birleştirme’ özelliği parçalanmış verileri yeniden düzenleyebilir, böylece diskleriniz ve sürücüleriniz daha verimli çalışabilir. ‘Disk Birleştirme’ aynı zamanda seçilen sürücünün net bir grafik tablosunu sunarak sürücü kullanımını bir bakışta size bildirir.

Harici depolama cihazlarını analiz etmek ve birleştirmek için de kullanabilirsiniz.

Zamanlanmış Otomatik Disk Temizleme

Wise Disk Cleaner’ı diski kendi ihtiyaçlarınıza göre günlük, haftalık veya aylık bir programda temizleyecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

Wise Disk Cleaner, planlanan süre dolduğunda arka planda gereksiz dosyaları otomatik olarak temizler. Ayarlarda ayrıca, ‘Tek tıklamayla temizle’ simgesi oluşturabilir ve masaüstüne yerleştirebilirsiniz. Bu özellik sayesinde, Wise Disk Cleaner’ı açmadan simgeyi tıklatarak gereksiz dosyaları temizleyebilirsiniz.

Yorumlar